Lineage 2 obecně

Lineage 2 je online RPG hra, od korejské firmy ncSoft s mnoha miliony příznivců.

Oblíbená je především díky svému jednoduchému a zábavnému hernímu systému, propracovanými souboji a spoustu dalšího. Patří k těm hrám, které vás chytnou a jen těžko pustí. Nabízí zejména hodně boje, vyrábění věcí, zakládání klanů, dobývání hradů, PvP systém, rybaření, různé eventy a mnoho dalšího.

Lineage obecně 

Hra byla dlouhá léta placená na oficiálních serverech, proto vznikaly různě fuknční a nefuknční tzv. free servery. Kvalita free serverů roste a roste, na to musely zareagovat i Oficiální servery, proto se před pár lety staly také Free To Play (tzn. hraje se zadarmo, platí se pouze za různé bonusy ke hře, ale ne za hraní jako takové).

Servery : 

Oficiální servery jsou stále daleko kvalitnější než ty free, i když se kvalita free serverů za poslední roky hodně zvedla. Dalším rozdílem je, že oficiální Lineage 2 servery jedou vždy na nejnovější verzi hry, kdežto free serverů jsou stovky a tisíce a každý na jiné platformě, takže si hráč může vybrat, jak starou verzi chce hrát. 

Druhy serverů 

To samé platí i o tzv. rate serveru. Oficiální servery jsou nastaveny retailně na 1x rate, to znamená, že hra jde pomaloučku polehoučku a každým levelem se prokousáváte. Dobrá volba je to pro hráče s hodně volným časem. Free servery zase nabízí širokou škálu ratů a to od 1x (nejpomalejší) až do řekněme 9999x (nejrychlejší), kde zabijete dvě příšery a máte maximální level. Existuje nepsané pravidlo, že servery rate 1-6 se označují jako LR (low rate), servery 7-20 jako MR (mid rate) a servery nad 20 jako HR (high rate). Označení je ale hodně subjektivní a záleží na každém hráči, někdo považuje 10x rate server jako LR, někdo 10x jako HR, takže to berte spíše orientačně. 

Takové servery nejsou zaměřené na poznání hry a získávání itemů, ale pouze jako večerní odreagování pro hráče, kteří toho času na hraní mají opravdu málo. Na takovémto serveru se zabíjí většinou pouze hráči mezi sebou.

Custom featurky 

Na většině free serverů najdete tzv. custom featurky, to jsou různé chtěné úpravy a odlišnosti od oficiálního serveru, kde se custom věci logicky nenachází. Jde například o NPC (hrou ovládané postavy, různí obchodníci atd.), které vám dají buffy (vylepšení, které normálně dávají pouze podpůrné charaktery), nebo vás teleportují do lokace, kam byste na oficiálním serveru museli dlouze dobíhat a nebo tzv. GM shop, kde můžete koupit zbraně, brnění,šperky a vlastně všechno, co na oficiálním serveru těžce sbíráte z příšer. Aby nedošlo k nějaké mystifikaci. Jsou i free servery, kde nenajdete žádné z těchto featurek. Dalším z nepsaných pravidel je, že LR servery nemají moc custom featurek, kdežto na MR a HR jsou tyto featurky takřka pravidlem.

Jak začít? 

A teď ke hře jako takové, každý začne klasicky na lvl 1, zabíjí příšery, plní questy a postupně si tak svou postavičku vylepšuje. Maximální level postavičky je podle toho, na jaké verzi Lineage 2 hrajete. Ze začátku to bylo 75, pak 78,80,85 a dneska je maximální level na oficiálním serveru tuším 99 nebo tak něco. S tím jak expíte (pařmenský výraz pro získávání levelů) se učíte nové skilly (kouzla) a můžete oblékat lepší a lepší brnění.

Na co se těšit? 

Jakmile dosáhnete konkurenceschopného levelu, začíná pro vás nejspíš to nejzábavnější na celé hře a to je PvP systém (souboje mezi hráči), Castle siege (souboje o hrady) a Raid Boss akce (velmi silné příšery, na které musíte chodit s kamarády, sami nemáte šanci je zabít).

Zkuste to sami !

Ve hře se toho nachází daleko více, od chytání ryb až po sbírání semínek (manor), vypsat to zde všechno není možné, proto pokud vás hra zaujala, zkuste si jí na vlastní pěst ! Patří ke hrám ze staré školy, kde nedostanete vše zadarmo, ale o věci se opravdu musíte zasloužit, proto né každému sedne, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že pokud vás hra vtáhne, stane se srdeční záležitostí.

Své štěstí můžete zkusit na nějakém free serveru z naší scény : http://l2-servers.com/soupiska-serveru/

A nebo přímo na oficiálním serveru : http://www.lineage2.com/en/

Malá rada na závěr, pokud jste začátečníkem a chcete tu hru trochu poznat, hrajte na serveru s pomalejším XP ratem, budete mít víc času náležitě pochopit rozmanitost hry.